Mesene MSN, Microsoft’un internet tabanlı hizmetlerini yürüttüğü kurumudur. MicroSoft Network kelimelerinin kısaltılmış halidir.Mesene.Net 100% Ücretsiz olarak sesli mobil chat ayrı zamanda kameralı sohbet imkanlarını mobil uygulamasına bağlı fakat mobil play olmadığından dolayı sadece inretnet tarayıcıdan giriş yapılan bir mobil sohbet sitesidir.

Mobil üzerinden Siteleri kısa kodlarla oluşup bir portal sayfası olarak açılan terms.php sayfası daha güncel olmadığından dolayı sayfanın terms google tarafından görüldüğü için web sayfalarının güncellenmesi olması mümkün değildir. bu yüzden mesene.net üzerinden sadece web sitelerinin uzantısız halinde her hangi makale içeriği oluşmayan temalardan dolayı google pek fazla alaka göstermeyecektir. mesene eskiden daha güzel olmasına rağmen bazı ülkelerde hala kullanılıyor Türkiye’de bazı illerimizde olan kişiler msn nin eski sürümünü kullanmaktadırlar aslında en iyi msn yerini alan Skype bu yüzden daha güzel geliştirilmiş bir şekilde olmuştur.

Skype Sesli & Görüntülü Sohbet Amaçlı üstelik topu bir şekilde arkadaşlarınız ile istediğiniz kadar grup oluştura bilir sesli ve kameralı sohbet edebilirsiniz ayrı zamanda tamamen ücretsiz olarak indirilebilir bir uygulamadır. Bu yüzden MicroSoft Avrupanın en güzel yazılımcıların dan biri olarak da bilinir bu yüzden yaptıkları her yazılım mükemmel derecede güzel kodlar kullanarak tasarımlanıyor her bir saldırıya karşı önlem almışlardır. BeyazChat administrator sunar.